Велика вода не відступає

  • 66


Цьогорічна весна як ніколи характеризується великою водною насиченістю грунтів та наявністю значної кількості поверхневих вод, внаслідок чого спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки. Підтоплені домоволодіння, присадибні ділянки, льохи та погреба - ось далеко не повний перелік негативних наслідків шкідливої дії вод. Погодні умови, які склались на сьогодні, не сприяють відчутному покращенню ситуації, а додаткові опади тільки погіршують її стан. До вирішення проблемних питань з підтопленнями, піднятими у зверненнях громадян до селищного голови, залучені рятувальники 13 державної пожежно-рятувальної частини смт Маневичі. Протягом вчорашнього дня особовий склад частини повторно проводив аварійно-рятувальні роботи в с.Довжиця. За допомогою пожежної автоцистерни та мотопомпи відкачано 1730 м³ води. Сьогодні такі роботи проводяться в с. Велика Яблунька, де рятувальники надають допомогу людям та відкачують воду з підтоплених прибудинкових територій. Маневицькою селищною радою повертаються затрачені місцевим підрозділом ДСНС паливно-мастильні матеріали, використані для цих робіт. Слід зауважити, що внаслідок значних масивів води, надати допомогу усім бажаючим немає можливості, відпрацювання проводиться тільки по найбільш критичних випадках.
Проходження паводку, повені у 2023 році виявило проблемні місця, які є найбільш уразливими щодо підтоплень. В свою чергу органами влади напрацьовується ряд заходів щодо захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод в майбутньому. Разом з тим, кожному господареві необхідно усвідомити, що які б плани не розроблялись та які б запобіжні заходи не вживались, поки кожен не влаштує водовідведення поверхневих вод з території власного подвір’я, ми і
надалі будемо потерпати від підтоплень. І мова не йде про великі капіталовкладення, в багатьох випадках буде достатньо лише взяти, наприклад, лопати і прочистити водотоки, починаючи з власних дворів та прилеглих вулиць, звільнити їх від сміття. Об’єднання спільних зусиль обов’язково дасть позитивний результат!