Велика вода не відступає

  • 149

Фото без опису


Цьогорічна весна як ніколи характеризується великою водною насиченістю грунтів та наявністю значної кількості поверхневих вод, внаслідок чого спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки. Підтоплені домоволодіння, присадибні ділянки, льохи та погреба - ось далеко не повний перелік негативних наслідків шкідливої дії вод. Погодні умови, які склались на сьогодні, не сприяють відчутному покращенню ситуації, а додаткові опади тільки погіршують її стан. До вирішення проблемних питань з підтопленнями, піднятими у зверненнях громадян до селищного голови, залучені рятувальники 13 державної пожежно-рятувальної частини смт Маневичі. Протягом вчорашнього дня особовий склад частини повторно проводив аварійно-рятувальні роботи в с.Довжиця. За допомогою пожежної автоцистерни та мотопомпи відкачано 1730 м³ води. Сьогодні такі роботи проводяться в с. Велика Яблунька, де рятувальники надають допомогу людям та відкачують воду з підтоплених прибудинкових територій. Маневицькою селищною радою повертаються затрачені місцевим підрозділом ДСНС паливно-мастильні матеріали, використані для цих робіт. Слід зауважити, що внаслідок значних масивів води, надати допомогу усім бажаючим немає можливості, відпрацювання проводиться тільки по найбільш критичних випадках.
Проходження паводку, повені у 2023 році виявило проблемні місця, які є найбільш уразливими щодо підтоплень. В свою чергу органами влади напрацьовується ряд заходів щодо захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод в майбутньому. Разом з тим, кожному господареві необхідно усвідомити, що які б плани не розроблялись та які б запобіжні заходи не вживались, поки кожен не влаштує водовідведення поверхневих вод з території власного подвір’я, ми і
надалі будемо потерпати від підтоплень. І мова не йде про великі капіталовкладення, в багатьох випадках буде достатньо лише взяти, наприклад, лопати і прочистити водотоки, починаючи з власних дворів та прилеглих вулиць, звільнити їх від сміття. Об’єднання спільних зусиль обов’язково дасть позитивний результат!

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису