Врятовано лебедя!

  • 345

Фото без опису

                 

 

 

Нещодавно директор Оконського ліцею Олег Іванович Ковердюк зі своїми учнями на пришкільній території віднайшли лебедя, який через свій хворобливий стан не зміг відлетіти в більш теплі краї  та міг стати легкою здобиччю для хижаків.  Птах був вкрай виснажений, зневоднений та потребував допомоги. Було прийнято рішення відвезти його до ветеринарної лікарні для огляду та надання допомоги. Після  проведеного обстеження  надано ветеринарну медичну допомогу, також птаху призначено своєрідну «дієту»  з  посиленим,  збалансованим харчуванням.  За декілька днів  в нього відновилась здатність літати, він став активним.

Після остаточного огляду ветеринаром, оцінивши природні температурні умови, вирішено відпустити птаха в природне  середовище — на водне плесо. Тому, тепер ми можемо спокійно насолоджуватись красою цього птаха на озері «Заходи» в смт Маневичі.

Взимку будемо спостерігати за поведінкою лебедя та при необхідності, вживати заходів для допомоги в більш холодну пору року.

Всім, хто побажає підгодувати лебедя хлібом, попереджуємо, що це шкодить  здоров'ю птаха та призводить до різноманітних захворювань, зокрема хвороб шлунково - кишкового тракту, ожиріння і навіть каліцтва (деформації крил у молодих птахів). А також це підгодовування послабить їхнє вміння здобувати їжу самостійно. Лебеді – дикі істоти, які вміють дбати про себе самотужки. Вони харчуються водними рослинами, водоростями, травою, іноді молюсками, хробаками або навіть жабами. На водоймах їм вистачає корму.

Хочеться подякувати  директору Оконського ліцею Олегу Івановичу Ковердюку  та його учням  - за небайдужість до братів наших менших, ветеринарному лікарю Маневицької ветлікарні Анатолію Соловейовичу Неродику  - за професійність.

  

 

Володимир Ольховік - головний

спеціаліст — державний інспектор з ОНПС