Про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради
МАНЕВИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
3 липня 2025 року № 138
селище Маневичі
Про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради
Відповідно до статті 40, частини 2 статті 13-3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», на виконання пункту 27 Операційного плану заходів реалізації у 2023-2025 роках Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року, схваленої Розпорядженням Кабінету Міністрів від 7 квітня 2023 р. № 312-р., постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 812 «Про затвердження Примірного положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб», з метою реалізації на території Маневицької територіальної громади державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб, вирішення проблемних питань та сприяння соціальному захисту внутрішньо переміщених осіб, виконавчий комітет Маневицької селищної ради
ВИРІШИВ:
1. Створити Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради.
2. Затвердити:
2.1. Положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради, згідно з додатком 1.
2.2. Склад Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради, згідно з додатком 2.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань соціального захисту, охорони здоров’я, охорони дитинства і материнства та з питань пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Заступник селищного голови
з питань діяльності
виконавчих органів ради Володимир ФУРМАНЧУК
Надія Савчук
Додаток 1
до рішення виконавчого комітету
Маневицької селищної ради від 3 липня 2025 року № 138
Положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради
1. Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради (далі – Рада) є консультативно-дорадчим органом, що утворюється з метою забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб і сприяння їх інтеграції на території Маневицької селищної територіальної громади.
2. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами міністерств, рішеннями виконавчого комітету Маневицької селиної ради, а також цим Положенням.
3. Діяльність Ради ґрунтується на принципах верховенства права, законності, гласності, прозорості, колегіальності, гендерної рівності та інклюзивності.
4. Основними завданнями Ради є:
сприяння в реалізації громадянських і політичних прав внутрішньо переміщених осіб, залучення їх до процесу розроблення нормативних актів та контролю за їх виконанням;
сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб з питань соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань;
сприяння діяльності громади у розвитку ефективних механізмів адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб;
організаційна, методична та консультативна підтримка суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;
сприяння залученню внутрішньо переміщених осіб до вирішення питань місцевого значення, зокрема шляхом їх залучення до участі в робочих групах, комісіях, інших консультативно-дорадчих органах з метою розроблення місцевих програм у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, соціального захисту, зайнятості населення, забезпечення житлових та майнових прав;
сприяння залученню вітчизняних та іноземних інвесторів, громадських та міжнародних об’єднань, благодійних організацій для розвитку інфраструктури та можливостей територіальних громад;
подання пропозицій та рекомендацій щодо розвитку державно-приватного партнерства для вирішення питань адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в територіальних громадах;
подання пропозицій щодо прийняття нових та внесення змін до діючих нормативно-правових актів у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
вивчення стану виконання законів та інших нормативно-правових актів у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб та подання пропозицій з метою забезпечення їх реалізації;
налагодження співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, представниками громадських об’єднань, благодійних, міжнародних і наукових організацій, засобів масової інформації, інших інститутів громадянського суспільства, фізичними та юридичними особами з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
проведення моніторингу стану виконання виконавчими органами Маневицької селищної ради повноважень у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
сприяння в застосуванні принципів гендерної рівності у процесі реалізації політик на регіональному та місцевому рівні для розвитку соціальної згуртованості, зменшення напруги та ризиків виникнення конфліктів між територіальною громадою та внутрішньо переміщеними особами.
5. Рада відповідно до покладених на неї завдань:
розглядає питання щодо захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
розробляє та пропонує до розгляду відповідним органам проекти місцевих програм підтримки суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;
не рідше ніж один раз на рік готує та подає виконавчому комітету Маневицької селищної ради план своєї діяльності, пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, які оприлюднюються на офіційному веб-сайті Маневицької селищної ради та/або в інший прийнятний спосіб;
проводить аналіз ефективності реалізації місцевої політики у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
сприяє правовій поінформованості внутрішньо переміщених осіб та проведенню інформаційних кампаній, спрямованих на роз’яснення ключових питань, пов’язаних з підтримкою внутрішньо переміщених осіб з боку держави та територіальних громад;
готує та подає відповідним органам для розгляду пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
інформує громадськість про свою діяльність, ухвалені пропозиції, рекомендації та стан їх виконання;
співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, міжнародними та національними об’єднаннями, представництвами в Україні міжнародних гуманітарних організацій, благодійними організаціями, організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів, волонтерами, фізичними та юридичними особами тощо;
сприяє залученню коштів на підтримку та розвиток територіальних громад;
надає організаційну, методичну та консультативну підтримку у розробленні місцевих та регіональних програм у бюджетній сфері та щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб;
підтримує та організовує заходи, спрямовані на виконання завдань Ради (семінари, конференції, засідання тощо).
6. Рада має право:
отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на Раду завдань;
залучати представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенції Ради;
подавати відповідним органам пропозиції та рекомендації у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
розглядати звернення внутрішньо переміщених осіб та пропозиції громадських об’єднань і благодійних організацій з питань, що належать до її компетенції;
співпрацювати з іншими радами з питань внутрішньо переміщених осіб;
ініціювати проведення та брати участь у конференціях, семінарах, нарадах з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
утворювати для виконання покладених на Раду завдань робочі групи, комісії.
7. Склад Ради утворюється у кількості не більше 12 осіб.
До складу Ради входять за посадою працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей, охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства, економічного розвитку.
До складу Ради входять внутрішньо переміщені особи, яким виповнилось 18 років, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є адміністративно-територіальна одиниця Маневицької селищної територіальної громади.
До складу Ради входять по одному представнику від громадських об’єднань та благодійних організацій, діяльність яких спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах Маневицької селищної територіальної громади.
8. Персональний склад Ради затверджується рішенням виконавчого комітету Маневицької селищної ради.
Відбір членів Ради здійснюється на підставі поданих до виконавчого комітету Маневицької селищної ради внутрішньо переміщеними особами та представниками громадських об’єднань, благодійними організаціями документів в електронній та/або паперовій формі, а саме:
- заяви у довільній формі, в якій зазначається про готовність працювати, а також інформація про входження до складу інших консультативно-дорадчих органів, відсутність конфлікту інтересів;
- мотиваційного листа кандидата, в якому викладаються обґрунтування для обрання його до складу Ради;
- за бажанням – резюме або опис досвіду участі в громадській діяльності.
Виконавчий комітет Маневицької селищної ради оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та/або в інший прийнятний спосіб не пізніше ніж за 3 календарних днів до затвердження персонального складу Ради повідомлення про формування складу Ради.
Документи щодо включення осіб до складу Ради подаються до виконавчого комітету Маневицької селищної ради за адресою та у строк, визначені в оголошенні про формування складу Ради.
Основними критеріями відбору кандидатів у члени Ради, є бажання працювати на громадських засадах, активна участь у громадській діяльності, наявність особистих досягнень або реалізованих проектів у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб, наявність конкретних пропозицій щодо особистого вкладу в реалізацію завдань Ради.
Зміни до складу Ради вносяться рішенням виконавчого комітету Маневицької селищної ради за поданням голови Ради.
Дострокове припинення повноважень члена Ради є підставою для внесення змін до складу Ради.
9. Діяльність Ради може бути припинена достроково на підставі рішення виконавчого комітету Маневицької селищної ради в разі:
1) якщо засідання Ради не проводяться протягом двох кварталів поспіль;
2) якщо за підсумками відповідного року діяльності Ради встановлено факт невиконання нею без поважних причин більше 60 відсотків заходів, передбачених річним планом її роботи;
3) ухвалення відповідного рішення на її засіданні;
4) реорганізації органу, при якому утворено Раду.
10. Склад Ради затверджується строком на два роки. Особа може бути призначена членом Ради не більше ніж на два строки повноважень поспіль.
11. Раду очолює голова, який обирається з числа членів Ради на її засіданні. Голова Ради має заступника.
Повноваження голови Ради припиняються за рішенням Ради у разі подання ним відповідної заяви, припинення його членства у Раді або висловлення йому недовіри Радою.
У разі припинення повноважень голови Ради до обрання нового голови його обов’язки виконує заступник голови Ради, якщо інше не передбачено її рішенням.
12. Голова Ради:
організовує діяльність Ради;
ініціює проведення засідань Ради, керує їх підготовкою;
головує на засіданнях Ради;
підписує протоколи засідань;
представляє Раду у відносинах з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, установами, підприємствами, організаціями незалежно від форми власності, засобами масової інформації тощо;
здійснює інші повноваження, визначені Радою.
13. Заступник голови Ради обирається з числа членів Ради на її засіданні. Заступник голови Ради:
контролює виконання плану роботи Ради в межах повноважень;
вносить пропозиції щодо утворення робочих груп та комісій;
організовує вивчення та дослідження громадської думки;
у разі відсутності голови головує на засіданні Ради;
виконує інші повноваження, визначені Радою.
14. Секретар Ради обирається з числа членів Ради на її засіданні. Секретар відповідає за організаційне забезпечення та інформаційну підтримку діяльності Ради, зокрема:
інформує членів Ради про дату, місце і час засідань;
забезпечує ведення та збереження документації;
веде та підписує протоколи засідань;
готує та розсилає за належністю документи;
виконує інші повноваження щодо представництва та організації діяльності Ради.
15. Члени Ради виконують свої обов’язки на громадських засадах.
Члени Ради мають право:
ознайомлюватися з матеріалами і документами до засідання;
ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях;
брати участь у голосуванні;
вносити зміни до проектів пропозицій та рекомендацій;
брати участь у роботі робочих груп, комісій;
достроково припинити свої повноваження, звернувшись з відповідною заявою до голови Ради.
Члени Ради мають право доступу в установленому порядку до приміщень, в яких розміщений орган, при якому утворено Раду, а також право участі в засіданнях даного органу із розгляду питань, що належать до компетенції Ради.
16. Повноваження члена Ради припиняються достроково у порядку, визначеному цим Положенням:
за письмовою заявою про рішення вийти з її складу;
у разі надходження від громадського об’єднання чи благодійної організації за підписом керівника (якщо інше не передбачено його установчими документами) повідомлення про відкликання свого представника та припинення його членства в Раді;
у разі державної реєстрації припинення громадського об’єднання чи благодійної організації, представника яких було обрано/призначено до складу Ради;
у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо члена Ради, а також у разі визнання його в судовому порядку недієздатним або обмежено дієздатним;
смерті члена Ради.
17. Рада провадить свою діяльність відповідно до затверджених нею планів роботи.
18. Основною формою роботи Ради є засідання. Головуючим на засіданні є голова Ради, а в разі його відсутності - заступник.
Пропозиції щодо розгляду питань на засіданні вносять голова Ради, заступник голови Ради, секретар та члени Ради.
Секретар Ради забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на засіданні.
Засідання Ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
Голова Ради може прийняти рішення про проведення засідання у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Ради у засіданні в такому режимі.
Засідання Ради проводяться у відкритому режимі.
19. За запрошенням голови Ради у засіданнях можуть брати участь інші особи.
20. Засідання можуть бути чергові (проводяться не рідше одного разу на квартал) та позачергові (скликаються головою Ради або однією третиною від загальної кількості членів Ради).
Повідомлення про скликання засідання Ради, зокрема позачергового, доводяться до відома кожного її члена не пізніше ніж за добу до початку засідання, а також оприлюднюються на відповідному офіційному веб-сайті органу, при якому утворена Рада.
21. На своїх засіданнях Рада розглядає запропоновані членами Ради, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, представниками благодійних, міжнародних і наукових організацій, громадських об’єднань, фізичними та юридичними особами тощо пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.
За результатами розгляду пропозиції та рекомендації можуть бути схвалені Радою. Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувала більше ніж половина членів Ради, присутніх на її засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Пропозиції та рекомендації, схвалені Радою, фіксуються у протоколі, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і протягом трьох робочих днів надсилається членам Ради та виконавчому комітету Маневицької селищної ради для розгляду у десятиденний строк.
Член Ради, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
22. Виконавчий комітет Маневицької селищної ради, здійснює організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради.
23. Рада в обов’язковому порядку інформує виконавчий комітет Маневицької селищної ради та громадськість про свою роботу шляхом розміщення на офіційному веб-сайті та оприлюднення в інший прийнятний спосіб регламенту, плану роботи, порядку денного та інформації про дату, час і місце проведення засідання, протоколів засідань щодо схвалених пропозицій та рекомендацій, інформації про їх виконання, щорічних звітів про діяльність тощо, а також інформації про керівний склад, склад робочих груп, комісій із зазначенням контактних даних Ради (телефону, адреси для листування, електронної пошти тощо) для комунікації з питань, що належать до її компетенції.
24. Пропозиції та рекомендації Ради можуть бути реалізовані шляхом подання схвалених пропозицій та рекомендацій до виконавчого комітету Маневицької селищної ради.
Додаток 2
до рішення виконавчого комітету Маневицької селищної ради
від 3 липня 2025 року № 138
Склад Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Маневицької селищної ради
Члени Ради з питань ВПО:
|
|
ФУРМАНЧУК Володимир Васильович |
заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради |
БУБНЮК Леонід Євгенович |
керуючий справами (секретар) виконавчого комітету селищної ради |
МАРЧУК Валерій Васильович |
начальник відділу освіти, молоді та спорту селищної ради |
БАС Григорій Павлович |
директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької селищної ради |
ВЕРШКОВА Лариса Вікторівна |
начальник відділу «Служба у справах дітей» виконавчого комітету селищної ради |
КОСЬКО Алла Анатоліївна |
начальник відділу соціального захисту населення виконавчого комітету селищної ради |
САВЧУК Надія Іванівна |
начальник відділу регіонального розвитку, інвестицій та проектної діяльності виконавчого комітету селищної ради |
БАТАНОВА Лариса Миколаївна |
внутрішньо переміщена особа (за згодою) |
БАЧУРІНА Вікторія Олександрівна |
внутрішньо переміщена особа (за згодою) |
БУКІНА Тетяна Олександрівна |
внутрішньо переміщена особа (за згодою) |
ОГЛУ Патрина Володимирівна |
внутрішньо переміщена особа (за згодою) |
СІРЕНКО Олена Іванівна |
внутрішньо переміщена особа (за згодою) |