Люди з людьми — для людей.
Під таким закликом у Луцьку пройшов дводенний тренінг «Організація системи соціального захисту та забезпечення найкращих інтересів дитини».
До участі долучилися представники 20 громад Волинської області — голови, заступники, секретарі рад, головні спеціалісти служб у справах дітей та директори Центрів надання соцпослуг.
Серед учасників був і Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк, який долучився до напрацювання спільного бачення змін у системі соціального захисту дітей.
Під час тренінгу учасники:
Обговорили роль місцевого самоврядування в підтримці дітей і родин;
Визначили, хто саме у громаді потребує найбільшої уваги;
Напрацювали кроки до створення громади, дружньої до дитини і родини;
Сформували бачення, як забезпечити кожній дитині право на зростання в сімейному середовищі.
Своїм баченням поділилися й представники влади та організацій-партнерів.
“Громади – це ті осередки, де ухвалюються ключові управлінські рішення, що впливають на умови життя дітей і родин. Волинська область є пілотною в реалізації реформи. Двадцять наших громад беруть участь у проєкті, і це унікальний досвід. Наші дії сьогодні формують не лише локальний, а й загальнонаціональний приклад”, — звернувся до керівництва громад Роман Романюк, заступник голови Волинської ОДА.
На важливості забезпечення громадами найкращих інтересів дитини також наголосила Світлана Стельмах, координаторка програми кращого догляду для дітей у Волинській області:
“Кожна дитина — це найбільший ресурс і цінність у громаді. Ми маємо створювати рівні можливості для всіх дітей — зокрема з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Молоде покоління має отримувати якісні послуги й бачити перспективу залишатися жити у своїй громаді та розвивати її”.
Алла Онищук, начальниця обласної служби у справах дітей, представила операційний план заходів у Волинській області на 2025–2026 роки з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. У фокусі — підтримка сімей, збільшення кількості послуг у громадах та допомога дітям, які пережили евакуацію, депортацію або окупацію.
Захід став платформою для обміну досвідом, напрацювання стратегічних рішень і зміцнення міжсекторальної співпраці заради створення безпечного середовища для кожної дитини.
Тренінг відбувся в межах проєкту «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, "Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні.