В рамках виїзного семінару-практикуму, вчителі природничих дисциплін закладів освіти громади, відвідали Черемський природний заповідник
Вивчення природи рідного краю – це не лише важлива складова навчального процесу, а й ефективний інструмент розвитку дослідницьких навичок учнів, формування екологічної свідомості та пізнавального інтересу. Саме з метою підвищення професійної майстерності вчителів природничих дисциплін проведено виїзний семінар-практикум на тему «Використання краєзнавчого матеріалу у викладанні природничих наук».
Фахівчиня з екологічної освіти Черемського природного заповідника Ангеліна Ткачук познайомила присутніх з історією створення Черемського заповідника, розповіла про його природоохоронне значення та унікальність флори і фауни, розповіла про представників Червоної книги України, які мешкають у цій місцевості. Учасники дізналися про рідкісні рослини – підсніжник звичайний, зозулині черевички справжні, лілію лісову, а також про тварин, які потребують охорони: чорного лелеку, бурого ведмедя, рись, видру річкову, журавля сірого.
Окрім природничого багатства, учасники семінару дізналися історичні сторінки краю – партизанські копанки, пов’язані з подіями Другої світової війни та інші важливі епізоди минулого, що формують ідентичність регіону.
Практична частина семінару дозволила педагогам зануритися у вивчення навколишнього середовища. Учасники побували біля "готелю комах" – спеціально облаштованого місця, де можна спостерігати за життям диких запилювачів. Вивчали сліди тварин, пробували визначити, хто мешкає поруч, та аналізували особливості місцевих біоценозів. Це стало чудовою нагодою продемонструвати, як теоретичні знання з біології, екології та географії легко інтегруються у реальному середовищі.
Також вчителі мали змогу поділився досвідом роботи з учнями Малої академії наук України. Організував захід для освітян Центр професійного розвитку педагогічних працівників Маневицької селищної ради.