Фахівчині Маневицької громади взяли участь у тренінгу в межах проєкту «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми»
Зараз наше суспільство як ніколи потребує здатності протистояти викликам та відновлюватися після стресу. Психосоціальний добробут мешканців громади, зокрема сімей з дітьми, залежить від того, в якому оточенні вони перебувають. Одним з найважливіших завданням є створення безпечного та підтримуючого середовища. Всі ці потреби охоплює психосоціальна підтримка та комплексна соціальна послуга з формування життєстійкості.
Про впровадження цієї послуги в Маневицькій, Рожищенській, Камінь-Каширській, Олицькій, Підгайцівській громадах говорили на дводенному тренінгу у Луцьку. Навчання відбулося в межах проєкту «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми».
Метою тренінгу було не лише розвинути професійні компетенції фахівців, а й мотивувати громади до впровадження нової послуги. Серед учасників — психологи, працівники закладів культури, бібліотекарі. Саме ці спеціалісти можуть ефективно долучитися до надання нової послуги. Адже добре знають свою громаду та щодня працюють з її мешканцями.
Фахівці з експерткою Людмилою Поною вивчали:
⚡️які нормативні документи регулюють послугу життєстійкості;
⚡️яку роль відіграють надавачі психосоціальної підтримки в житті громади;
⚡️які формати роботи найефективніші — від тренінгів і груп взаємопідтримки до арттерапії та кінозустрічей;
⚡️які особливості групових форм роботи;
⚡️як створити стратегію розвитку піклування про психічне здоров’я у громаді.
Учасники також розробили ідеї конкретних активностей, які можна реалізувати з урахуванням потреб своїх громад.
Важливість впровадження послуги життєстійкості важко переоцінити. Кризові ситуації несуть серйозні соціальні й психологічні наслідки для кожної української родини. Завдяки навчанню навичкам подолання стресу, створенню мереж підтримки у громаді, ми разом будуємо більш стійке та адаптивне суспільство, яке здатне протистояти викликам та відновлюватися після криз.
———————————
Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, "Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні (МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”).