У Маневицькій селищній раді налагоджено комунікацію фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та структурами, які надають послуги ветеранам війни та членам їх сімей

  • 310

Фото без опису

У Маневицькій селищній раді  налагоджено комунікацію фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та структурами, які  надають послуги ветеранам, зокрема Інспектором з дотримання прав людини ВП 1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області Яною Данилюк.

Так до фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб звернулося із заявою про консультування у організаційному вирішенні електронних публічних заходів підтримки  10 членів сімей осіб, які зникли безвісти за особливих обставин під час проходження військової служби, із селище Маневичі, с.Майдан, Рудка, Камянуха, Чарторийськ, Кукли. Фахівець допомогла заявникам оформити пакет документів, що підтверджують родинні звязки та зміну прізвища заявника або зниклого з метою надання Запиту до Управління з питань осіб, зниклих безвісти за  особливих обставин (Секретаріат Уповноваженого з питань, осіб, зниклих безвісти за особливих обставин) МВС України щодо сформування Витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, чи захоплені у полон або є заручниками, інтернованими у нейтральних державах дає підстави членам їх сімей користуватися пільгами , гарантіями та компенсаціями, встановленими для таких осіб Законом України «Про соціальний і  правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Повномасштабна агресія Росії проти України призвела до масових смертей і страждань. Зафіксовано тисячі випадків катувань, нелюдського поводження та сексуального насильства, масштабні руйнування житлових будинків та об'єктів критичної інфраструктури по всій країні, а також величезні економічні збитки.

 Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російською Федерацією проти України (RD4U) створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією Російської Федерації проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, і є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму. Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами та знаходиться в м. Гаага.

Створення Реєстру збитків для України є значним міжнародним зусиллям і першим кроком до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та її  народу.

Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб  Маневицької селищної ради допомагає членам сімей осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, чи захоплені у полон або є заручниками, інтернованими у нейтральних державах подати заяву про репарації до Реєстру збитків за категорією А2.2 «Зникнення безвісти близького члена сім»ї». Після того, як заяву буде перевірено на відповідність прийнятим правилам та внесено до Реєстру, заява та докази до неї будуть передані майбутній компенсаційній комісії, створення якої триває, для розгляду та прийняття рішення про розмір компенсації.

Про Категорію заяв А2.2

Категорія A2.2 стала третьою категорією, відкритою для подання заяв до Реєстру. Заяви до Реєстру можна подати через державний веб-портал України Дія.

Уся необхідна інформація щодо Категорії А2.2, включно з Формою та Правилами подання Заяви, розділом «Поширені запитання» (FAQ) та практичними інструкціями щодо подання заяв,  доступна на вебсайті Реєстру англійською та українською мовами.
Сайт Реєстру збитків для України: https://www.rd4u.coe.int/uk