Загальнонаціональне онлайн – опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві”
Український ветеранський фонд (далі – Фонд) провів загальнонаціональне онлайн-опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві» результати якого можна подивитись за посиланням:
https://veteranfund.com.ua/wp–content/uploads/2024/12/RG_UA_Veterans_1000_UA_122024_press.pdf
Найвищий рівень довіри в суспільстві – до військових, які зараз воюють, – загальнонаціональне опитування 95% опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96% – ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Такі результати онлайн-опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві”, що його презентували Український ветеранський фонд та Соціологічна група “Рейтинг”.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україні постійно зростає кількість людей, чиї близькі зараз воюють. 71% респондентів, які взяли участь у опитуванні “Образ ветеранів в українському суспільстві”, відповіли, що мають серед своїх близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Та при цьому кількість людей, які допускають, що самі можуть стати ветеранами у майбутньому майже не змінилася від березня цього року.
95% опитаних зазначили, що вони довіряють і скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96% – що довіряють ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Найнижчий показник довіри, 29%, опитані українці демонструють до військових ТЦК”.
Серед тривожних тенденцій називають зниження рівня довіри до ветеранів, які повернуться з війни, яка зараз триває. Тому важливо відстежувати подальші зміни в суспільних настроях, щоб запобігти можливій стигматизації захисників у майбутньому.
У трійці найбільш ймовірних викликів, які постануть перед ветеранами після повернення зі служби, респонденти називали психоемоційну нестабільність (84%), проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги (78%), а також відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю (74%).
Опитування відбувалося 5–6 грудня 2024 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.