За спалювання трави (рослинних решток) можна потрапити за ґрати

  • 41

Фото без опису

Довготривала суха та спекотна погода, яка встановилася на теренах нашого краю, значно збільшує ризик виникнення пожеж на території сільськогосподарських угідь, торфовищ, лісів та прилеглих до них масивів.

Враховуючи, що в окремих громадян з настанням осені ще й досі зберігається „традиція” очищувати свої земельні наділи спалюванням рослинних решток, Маневицька селищна рада вкотре звертає увагу: спалювання рослинних залишків суворо заборонене!

Палити суху траву під час спеки є дуже небезпечно через високу вірогідність швидкого поширення пожежі на великі території і як наслідок нанесення значних втрат та збитків.

З метою своєчасного виявлення загорянь та оперативного реагування по їх ліквідації, встановлення винуватців підпалів, рятувальниками спільно з працівниками Держекоінспекції постійно проводиться моніторинг природних екосистем з допомогою квадрокоптера.

Лише за серпень 2024 року на території громади встановлено трьох порушників правил пожежної безпеки в екосистемах (Маневичі, Будки, Чарторийськ), яких притягнуто до адмінвідповідальності, внаслідок чого сімейний бюджет кожного зменшився на 3060 грн.

Наполегливо вимагаємо дотримуватись правил пожежної безпеки!

Будьмо обачними!

ДОВІДКОВО:

Що загрожує паліям трави

1. По-перше, за такі дії загрожують штрафи ( ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення):

За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:

• від 3 060 до 6 120 грн – для громадян;

• від 15 300 до 21 420 грн – для посадових осіб.

2. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:

• від 6 120 до 12 240 грн – для громадян;

• від 21 420 до 30 600 грн – для посадових осіб.

Кримінальна відповідальність за спалювання трави

За ґрати можна потрапити на термін до 10 років. Це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України.

Так, за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:

• штраф від 91 800 до 153 000 грн;

• або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;

• або позбавлення волі на той самий строк.

За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.

Окрім цього, відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України підпали можуть розглядатися як диверсії. В умовах воєнного стану вчинення таких дій може потягнути за собою позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.