ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ТА КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ МАНЕВИЦЬКОЇ ГРОМАДИ!

  • 92

 

  Працівниками Маневицької селищної ради разом із екологічною інспекцією було проведено рейд по населених пунктах громади з метою обстеження місць для зберігання твердих побутових відходів, в результаті чого виявили несанкціоновані сміттєзвалища, по яких проводяться заходи з їх ліквідації.
Відповідно до частини 2 статті 35-1 Закону України «Про відходи» - власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок, укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг.

До джерел утворення побутових відходів (стаття 1 Закону України «Про відходи») відносяться об`єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

У відповідності до пункту 1 частини 3 статті 20 Закону України «Про житлово – комунальні послуги»,  споживач зобов`язується  укладати договір на надання житлово – комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладання штрафу – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн); громадян – суб`єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).

У разі відсутності відповідних договорів на вивезення відходів або відмови від укладання такого договору, що є порушенням чинного законодавства України щодо поводження з побутовими відходами  та Правил благоустрою смт Маневичі, а тому відповідальними особами будуть складатися протоколи про адміністративне правопорушення та подавати на розгляд адміністративної комісії Маневицької селищної ради для накладання штрафу згідно Кодексу України про адміністративні порушення.