Безробітні волиняни з малозабезпечених сімей можуть взяти участь в державній програмі «Рука допомоги» на розвиток власної справи

  • 77

Міністерство соціальної політики України перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн на відкриття чи розвиток власного бізнесу. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн гривень.

Хто може отримати допомогу?

Непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна.

На що дається фінансова допомога?

На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи.

На яких умовах дається кредит?

Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи.

Умови повернення допомоги?

 Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів).

Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:

сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;

у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як скористатися цією можливістю?

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого центру зайнятості.

Там подати до створеної при центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї:

заяву про надання фінансової допомоги,

бізнес-план,

довідку про несудимість.

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об'єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець впродовж 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.