Назву вашої вулиці змінили: що варто знати і як діяти далі

  • 361

У більшості міст, сіл та селищ України зараз триває процес перейменування вулиць, які були пов’язані з радянським минулим та Росією. Таке ж рішення прийняла і Маневицька селищна рада (https://mg.gov.ua/docs/1273203/). Взявши до уваги пропозиції мешканців територіальної громади та враховуючи результати проведення громадського обговорення депутатський корпус Маневицької селищної ради 6 вересня 2022 року підтримав рішення щодо перейменувань кількох десятків вулиць.

         У людей, які мешкають на вулицях з оновленими назвами, з цього приводу виникає чимало питань.

З метою уникнення непорозумінь надаємо роз’яснення щодо правових наслідків при перейменуванні вулиць та провулків.

Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.

У разі необхідності здійснення нотаріальних дій із нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо), у загальному відділі виконавчого комітету Маневицької селищної ради можна отримати рішення селищної ради про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і цим рішенням нотаріус видає відповідний документ із новою назвою вулиці.

Актуалізація даних про місце реєстрацій особи у документах, в яких зазначають відомості про місце проживання /перебування особи, можлива за її зверненням (або її представника) до відділу «ЦНАП» виконавчого комітету Маневицької селищної ради.

Звертаємо увагу на те, що адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичних осіб та їхніх установчих документів, змін до відомостей про фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.