Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про су

  • 147

Фото без опису

Фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи. Початок перебігу строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Декларація щорічна (з будь-якою позначкою) за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація при звільненніякщо звільнення відбулось під час дії воєнного стану, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Декларація кандидата на посаду, якщо особу призначено на вакантну посаду державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, якщо такий обов’язок виник під час дії воєнного стану, суб’єкт декларування подає у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня . 

Повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, якщо такий обов’язок виник під час дії воєнного стану, суб’єкт декларування подає у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.    

          Якщо суб’єкт декларування не має фізичної можливості подати декларацію, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку упродовж трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни у зв’язку з безпосередніми наслідками його участі у бойових діях, звільняється від адміністративної та/або кримінальної відповідальності за неподання чи несвоєчасне їх подання та подає їх протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання

Тобто декларанти, які у зв’язку з безпосередніми наслідками їх участі у бойових діях не мають фізичної можливості подати декларацію, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку протягом зазначеного вище строку, подають їх у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа наступного місяця.

Якщо суттєві зміни у майновому стані виники декілька разів під час дії воєнного стану, то повідомлення про це необхідно подати окремо за кожним фактом отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку суб’єктом декларування на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб. Одне таке повідомлення подається у разі, якщо здійснено разовий видаток на суму, який перевищує 50  прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб, пов’язаний із набуттям права на майно. У такому повідомленні у відповідних розділах зазначаються відомості щодо придбаного майна та здійсненого видатку.

Якщо суб’єкт декларування/член його сім’ї під час дії воєнного стану відкрив декілька валютних рахунків в одній установі банку-нерезидента, суб’єкт декларування подає одне повідомлення про відкриття валютних рахунків  із зазначенням номерів відповідних валютних рахунків і місцезнаходження установи банку-нерезидента.

Якщо валютні рахунки відкриті в цей період як суб’єктом декларування, так і членом його сім’ї, або якщо валютні рахунки відкриті в різних установах банку-нерезидента, подаються окремі повідомлення стосовно кожної особи чи кожної установи банку-нерезидента.

 

Більш детальну інформацію щодо декларування можна отримати на офіційному сайті НАЗК