Президент підписав надважливий закон, який не дозволить паралізувати роботу громад Волині

  • 252

Фото без опису

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, який забезпечить правонаступництво органів місцевого самоврядування та не допустить паралізування їх діяльності після місцевих виборів.

Йдеться про Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій», прийнятий Верховною Радою 17 листопада (законопроєкт 3651-д).

Як пояснюють фахівці Асоціації міст України новий Закон врегулює такі процеси:

– ліквідація, злиття, приєднання, поділ значної частини юридичних осіб публічного права (місцевих рад, виконавчих комітетів рад, районних рад, районних державних адміністрацій);

– передача та перерозподіл майна територіальних громад; майна територіальних громад, яке перебуває в управлінні районних рад;

безперервність фінансування комунальних закладів, установ під час їх передачі та перереєстрації;

– забезпечення виконання бюджетів територіальних громад та бюджетів районів, які будуть реорганізовуватися та/або ліквідовуватися;

– загальне публічне правонаступництво, зокрема щодо чинності актів органів місцевого самоврядування, які реорганізуються.

АМУ вітає рішення Президента і дякує за підтримку місцевого самоврядування, адже цей Закон продовжить реформу територіальної організації влади в Україні та сприятиме налагодженню ефективного управління в громадах після місцевих виборів.

Як наголошують у Асоціації міст України введення в дію цього Закону забезпечить правонаступництво органів місцевого самоврядування та не допустить паралізування їх діяльності після місцевих виборів, що відбулися на новій територіальний основі. Його положення регламентують процес реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою України.

Нагадаємо, Постановою №807-IX від 17.07.2020 Верховна Рада України фактично завершила процес формування нового адміністративно-територіального устрою України, ліквідувавши 490 старих райони з утворенням 136 нових районів, до складу яких входять 1469 територіальних громад базового рівня.

Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України

https://www.auc.org.ua/novyna/prezydent-pidpysav-zakon-yakyy-zabezpechyt-pravonastupnyctvo-organiv-miscevogo