Асоціація міст України намагається зберегти для громад Волині 200 мільйонів гривень акцизу на пальне

  • 247

Асоціація міст України продовжує відстоювати для територіальних громад Волині акциз на пальне. Голова Асоціації міст України Віталія Кличка скерував Відкрите Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп. Він, від імені Асоціації, закликає їх підтримати збереження на постійній основі зарахування до місцевих бюджетів  13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Пан Кличко переконаний, що це дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування, як здобутку децентралізації.

До речі, якщо акциз на пальне не лишать у місцевих бюджетах, втрати для громад Волинської області, зі слів консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України (проєкт  ПУЛЬС»), Василя Грома, складуть понад 200 мільйонів гривень. Якщо ж з 2021-го року припинять зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку, загалом по Україні, громади втратять 7,5 млрд гривень.

Текст звернення розміщений на сайті Асоціації міст України:

«Відкрите Звернення Голови Асоціації міст України Віталія Кличка до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп Українські громади – села, селища, міста – занепокоєні тим, що у нещодавно прийнятих Верховною Радою України законах про підтримку підприємців на 2021 рік така підтримка передбачена за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Внаслідок такого рішення громади втратять 7,5 млрд гривень. В той самий час держава втратить ефективний інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального.

Відрахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів було запроваджене у 2015 році як компенсація за зменшення надходжень від  ПДФО з 75% до 60%, скасування субвенції на комунальне дорожнє господарство, низки інших податкових платежів. Місцевий акциз з пального для громад – це суттєвий фінансовий ресурс на розвиток: соціальна інфраструктура, місцеві дороги, освітні та медичні заклади, спортивні та дитячі майданчики.

Скасування місцевого акцизу на пальне призведе до критичних соціальних наслідків для населення України. Громади втратять надійне джерело надходжень до місцевих бюджетів у часи економічної кризи, спричиненої пандемією і, як результат, можливість утримувати заклади освіти та охорони здоров’я; фінансувати зарплати вчителів, вихователів, лікарів; здійснювати закупівлі медикаментів та медичного устаткування, необхідних сьогодні для допомоги хворим на COVID-19. Адже, для багатьох громад акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Від імені Асоціації міст України закликаю Президента України, Голову Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп підтримати збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Переконаний, що це дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування як здобутку децентралізації».

Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України