Цифрова освіта. Вчимося бути е-комунікативними

  • 244

Фото без опису

Очевидно, що Україна намагається не відставати від світової тенденції щодо діджитал-трансформації. Одним із найзручніших засобів для користування цифровими сервісами або е-документообігом є електронний підпис.

Відносини, пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги» (стаття 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»).

Інформацію про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають, можна отримати в Довірчому списку, який опубліковано на офіційному веб-сайті (https://czo.gov.ua/ca-registry, https://czo.gov.ua/trustedlist).

З метою реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу Міністерство цифрової трансформації України запустило освітній серіал про електронний підпис. Кожен може безкоштовно переглянути серіал на платформі «Дія. Цифрова освіта».

Курс складається із 7 серій тривалістю 4-9 хвилин та покликаний навчити українців використовувати всі можливості електронного підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, а саме:

– знати, у яких життєвих ситуаціях електронний підпис може знадобитись; – навчитись підписувати документи електронним підписом;

– вміти авторизуватись на платформах за допомогою електронного підпису; – знати, як безпечно зберігати електронний підпис;

– знати, що таке електронний підпис та для чого він потрібен.