На території Маневицької громади відбувся семінар «Нові акценти музейництва»

  • 194

Фото без опису

З нагоди Міжнародного Дня Музеїв Маневицький краєзнавчий музей організував на базі музею та в Маневицькій публічній бібліотеці семінар «Нові акценти музейництва», на який були запрошені відповідальні працівники шкільних музеїв Маневицької, Любешівської, Прилісненської та Ківерцівської ОТГ.
Метою семінару було донести до слухачів актуальні завдання шкільних музеїв новостворених ОТГ, адже реформа децентралізації дає великі можливості для розвитку територіальних громад.
На семінарі обговорювалися актуальні проблеми розвитку сучасного музею, як науково-просвітницького та культурно-мистецького центру, та перспективи розвитку і завдання музею на сучасному етапі. Зокрема, Любов Грабинська, методист Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради узагальнила проведені роботи місцевих органів виконавчої влади з музеями в умовах децентралізації. Методист відділу виховної роботи ВІППО (післядипломної педагогічної освіти) Анатолій Силюк ознайомив учасників семінару з досвідом проходження децентралізації в Україні в частині музейної справи та міжнародних практиками діяльності музеїв в місцевих територіальних громадах.
Щодо формування нової нормативно-правової бази та рекомендацій для ОТГ виступили Геннадій Бондаренко, професор, член – кореспондент Української Академії історичних наук, директор центру дослідів Волині, Голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та Олександр Демянюк, доктор історичних наук, професор, заступник директора ВІППО (післядипломної педагогічної освіти).
Також учасники семінару мали можливість ознайомитись із стаціонарною експозицією та виставками Маневицького краєзнавчого музею, з оглядом унікальної сенсаційної знахідки «Маневицький човен – моноксил».
До вітального слова були запрошені: начальник відділу культури та туризму Маневицької селищної ради Олександр Піддубний, начальник відділу освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради Валентина Буско, директор Лобненського музею Любешівської ОТГ Віра Черевко, директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич.

Фото без описуФото без описуФото без опису