Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької селищної ради інформує

 • 325

Фото без опису

Одним з основних завдань територіального центру є вчасне виявлення, забезпечення та надання соціальних послуг громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах і потребують особливої уваги та допомоги на основі індивідуального та комплексного підходу до кожного підопічного.
Для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які потребують сторонньої допомоги за місцем проживання в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) функціонує відділення соціальної допомоги вдома. В поточному році 33 соціальних робітники надали соціальних послуг 292 жителям громади.  Протягом 2021 року було взято на обслуговування  – 41 жителя, знято – 37 громадян.
Систематично проводяться обстеження матеріально – побутових умов проживання одиноких мешканців громади похилого віку, осіб з інвалідністю. За даними обстежень виявляються їх потреби в конкретних видах допомоги.
Соціальними робітниками відділення надаються такі послуги:

 • допомога у веденні домашнього господарства;
 • надання інформації з питань соціального захисту населення;
 • допомога в отриманні безоплатної правової допомоги;
 • допомога в оформленні документів, внесення платежів;
 • допомога у самообслуговуванні;
 • допомога при пересуванні в побутових умовах (по квартирі);
 • допомогу в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами;
 • навчання навичкам самообслуговування;
 • допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;
 • психологічна підтримка.

Всього за 10 місяців було надано – 112508 послуг.
Відвідування підопічних здійснюється соціальними робітниками відповідно до затверджених графіків відвідувань від 2 до 5 разів на тиждень.
При відділенні функціонує мультидисциплінарна команда – це група працівників, яка безпосередньо виконує заходи, що становлять зміст соціальної послуги догляду вдома, а саме: різання, рубання, складання дров, складання брикету, ремонт госпорадських споруд, перукарські послуги, косіння трави, розчистка снігу.
В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької селищної ради в умовах карантинних обмежень щодо короновірусної інфекції COVID -19 забезпечується  надання одиноким  та одиноко проживаючим особам похилого віку,  осіб з інвалідністю послуг з доставки продуктів харчування, ліків, товарів першої необхідності, допомоги в отриманні пенсійних та інших виплат, в оплаті комунальних послуг тощо. Соціальні робітники проводять роз’яснювальну роботу серед людей похилого віку – найуразливіших до інфікування на COVID -19, правила поведінки при карантинних обмеженнях.
Відділення соціальної допомоги вдома здійснює свою діяльність  на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання  чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил. Завдяки зусиллям робітників територіального центру підопічні набувають навички самообслуговування, розвитку розумових здібностей, здатності долати труднощі та оптимістично сприймати життя.

Фото без опису